Sposoby na obniżenie kosztów ogrzewania dużych powierzchni przemysłowych
Powierzchnie przemysłowe jeszcze do niedawna kojarzyły się z zimnymi, niezbyt czystymi i ogromnymi halami, gdzie często wkradała się także korozja. Dziś, dzięki znacznie większej wiedzy na temat stosowania różnego rodzaju izolacji dobrze wiemy, jakie rozwiązania zastosować, aby chronić takie konstrukcje przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych: niskimi temperaturami czy wilgocią. Dobrze wykonane zabezpieczenia mają też niebanalny wpływ na obniżenie rachunków, co przekłada się na realne oszczędności w firmie.
Izolacje termiczne budynków to niższe koszty ogrzewania
Podstawą optymalizacji kosztów ogrzewania wszystkich, nie tylko wielkich budynków, jest montaż odpowiedniej izolacji termicznej. W przestrzeni przemysłowej musi on spełniać określone normy przewidziane w przepisach BHP, np. dotyczące niepalności. W celu zabezpieczenia izolacji termicznej w rurociągach można użyć np. wełny skalnej, takiej jak dostępna w ofercie IZOMIX otulina Rockwool 800 lub Lamelli o różnej grubości.
Odpowiednie zabezpieczenie instalacji przemysłowych i zbiorników
Minimalizacja kosztów ogrzewania wymaga nie tylko zabezpieczenia samego budynku przed stratami energii cieplnej. Prawidłowe wykonanie izolacji warto rozszerzyć także na znajdujące się w obiekcie instalacje, zbiorniki oraz ciągi przemysłowe. Warto przy tym zauważyć, że muszą one być zabezpieczone nie tylko przed nadmierną ucieczką ciepła, ale też zimna – w zależności od rodzaju instalacji. W tym celu warto sięgnąć po maty oraz otuliny kauczukowe na rury, które mają także doskonałe właściwości przeciwkondensacyjne i zabezpieczają przed korozją.
Otuliny wykonane z kauczuku syntetycznego nadają się do wykorzystania w instalacjach sanitarnych, chłodniczych, grzewczych, wentylacyjnych oraz ciekłych gazów technicznych (z wyjątkiem instalacji tlenowych), są więc produktem o wszechstronnym zastosowaniu, a do tego – mają atrakcyjną cenę.
Zalety i miejsce stosowania izolacji termicznych w przestrzeniach przemysłowych
Odpowiednio dobrana i zainstalowana izolacja techniczna pomoże zmniejszyć koszty ogrzewania, ale też klimatyzacji. Izolacje zimnochronne znajdują zastosowanie zwłaszcza w magazynach, chłodniach i wszędzie tam, gdzie pożądane jest utrzymanie niskiej temperatury. Materiały ciepłochronne sprawdzą się natomiast w kanałach grzewczych, piecach czy kotłach energetycznych, a także rurociągach przemysłowych.
Niezbędne do wykonania izolacji termicznych materiały, jak również fachowe porady znajdziesz w IZOMIX. Zapraszamy do współpracy i kontaktu firmy z Krakowa, Poznania, Torunia, Warszawy, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Łodzi oraz innych miast.